projekty‎ > ‎

lekkoatletyka dla każdego

    Program „Lekkoatletyka dla każdego!” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych: klas I-III i IV-VI oraz gimnazjów. Łączy unikalną ofertę sportową z nauką o zdrowym odżywianiu, a przekazywana w programie wiedza będzie dostosowana do wieku i możliwości dzieci. Dla dzieci klas I-III przewidziano ciekawą ofertę zabaw lekkoatletycznych połączonych z podstawami zdrowego odżywiania przygotowanymi przez ekspertów żywieniowych Nestlé, a dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum, oprócz nieco bardziej zaawansowanych lekcji żywieniowych, zaplanowano też treningi i zawody lekkoatletyczne. Program prowadzony jest pod okiem przeszkolonych nauczycieli, instruktorów i trenerów. W województwie lubuskim programem objętych zostanie 3000 dzieci z klas I-III oraz 360 uczniów klas IV-VI w ramach dodatkowych bezpłatnych pozalekcyjnych zajęć lekkoatletycznych pod okiem trenerów PZLA.

Rodzice starszych dzieci z klas IV-VI, którzy chcą by ich pociechy wzięły udział w dodatkowych nieodpłatnych zajęciach lekkoatletycznych, informacje znajdą w naszej szkole. Nasza szkoła tez bierze udział w tym programie.

Realizacja programu „Lekkoatletyka dla każdego!” jest możliwa dzięki współdziałaniu wielu stron: Ministerstwa Sportu i Turystyki, koordynatorów, trenerów, dyrektorów szkół, nauczycieli i instruktorów, rodziców, jak również przedstawicieli klubów lekkoatletycznych, jednostek samorządu terytorialnego i sponsorów. W 2015 roku program będzie realizowany przez 16 Ośrodków Lekkiej Atletyki (OLA) i 51 Ośrodków Kids’ Athletics (OKA), docierając do 85 000 dzieci w całej Polsce.


Comments