Dzień warzyw

opublikowane: 11 gru 2013, 13:50 przez Wojtek Wojciechowski

Dzień warzyw i owoców w przedszkolu


Dzień ten był pyszny, przyciągał wzrok barwami, kusił smakiem i pachniał owocami i warzywami...
W pierwszy tydzień października zadań ujętych w projekcie „ Kubusiowi przyjaciele natury" do którego przystąpiło nasze przedszkole, odbyły się zajęcia pt. „Zdrowa Energia - Dzień warzyw owoców". W tym dniu dzieci przygotowywały sałatki owocowe.


Przygotowania do tych zajęć rozpoczęły się już dzień wcześniej od zgromadzenia potrzebnych zapasów w postaci: bananów, kiwi, jabłek, gruszek, ananasów, śliwek,  mandarynek itd. Na ogłoszenie o gromadzeniu zapasów odpowiedziały wszystkie dzieci, dzięki czemu zebraliśmy pełen kosz witaminowych smakołyków... (Dziękujemy rodzicom!).
Po krótkim ale treściwym omówieniu roli witamin w życiu przedszkolaka oraz ważności owoców nad słodyczami! - przeszliśmy do „instrukcji obsługi" kuchennych przyborów, którymi posługiwały się dzieci. Uwieńczeniem kuchennej pracy była degustacja przygotowanych sałatek. Przedszkolaki nie zapomniały również o dostarczeniu porcji witamin dla Pań kucharek, które też zachwyciły się smakiem i zapachem świeżych owoców, oraz warzyw.
Dzieci były zachwycone smakiem przygotowanych potraw i możliwością samodzielnego ich przygotowania. Czego wyrazem było szybkie znikanie zawartości talerzyka - co niezmiernie Nas cieszyło!


Adamek Małgorzata

Comments