przedszkole

Dzień flagi

opublikowane: 10 maj 2014, 05:49 przez Wojtek Wojciechowski

ŚWIĘTO FLAGI

Dnia 29.04 budując zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach związanych z dniem flagi. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. Tego dnia przedszkolacy wspaniale reprezentowali się w strojach biało czerwonych. Chętnie wykonywały prace plastyczno – techniczne, wśród których nie mogło zabraknąć flagi, godła. Dzieci recytowały wiersz  Czesława Janczarskiego pt „Barwy ojczyste”. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.Wielkanoc

opublikowane: 30 kwi 2014, 13:51 przez Wojtek Wojciechowski

Pisanki, pisanki, jajka malowane, 
nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek! 
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe, 
na nich malowane bajki pisankowe.

 Na jednej kogucik, a na drugiej słońce, 
śmieją się na trzeciej laleczki tańczące. 
Na czwartej kwiatuszki, a na piątej - gwiazdki. 
Na każdej pisance piękne opowiastki.


 

Dzień marchewki w przedszkolu

opublikowane: 30 kwi 2014, 13:41 przez Wojtek Wojciechowski

W piątek 4 kwietnia 2014r. dzieci i ich wychowawczyni z oddziału przedszkolnego bardzo wesoło świętowali w przedszkolu Dzień Marchewki. Celem święta było: przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury, na przykładzie marchewki, określanie jadalnych części marchewki; zapoznanie ze sposobem wykonania soku z marchewki; rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole.
Rozpoczęliśmy nasze świętowanie od inscenizacji piosenki pt. ”Urodziny marchewki”. Następnie z przyniesionych z domu marchewek zrobiliśmy m.in. kukiełki-marchewki, obrazki z kawałków marchewki itp. Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy, zakręcony... Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.


Samodzielność w przedszkolu

opublikowane: 16 mar 2014, 10:40 przez Wojtek Wojciechowski

    Samodzielność przedszkolaka jest znacznie większa niż dziecka dwuletniego. Siła napędzająca i motywująca nasze dziecko do zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń właśnie w tym okresie życia zdaje się być największa. Przedszkolak to Mały Odkrywca, który wszystko chce robić sam. Próby zastąpienia go, wyręczenia czy choćby pomocy, często odbierane są jako zamach na wolność i kończą się płaczem oraz głośno wyrażonym protestem. Dlatego więc dzieci z oddziału przedszkolnego ćwiczyły w przedszkolu samodzielne zapinanie guzików oraz wiązanie sznurówek. 

Wizyta w bibliotece.

opublikowane: 16 mar 2014, 10:09 przez Wojtek Wojciechowski

    W marcu dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się do biblioteki w GOKU. Wizyta miała charakter zapoznawczy. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką, książkami oraz pracownikami biblioteki. W czasie wizyty dzieci dowiedziały się: skąd się biorą kolorowe książki w bibliotece, co oznaczają numerki napisane w książkach, jak stać się naszym czytelnikiem. Na zakończenie spotkania bibliotekarka rozdała przedszkolakom bajki.


Zielony dzień

opublikowane: 1 mar 2014, 10:50 przez Wojtek Wojciechowski

Dnia 26.02.2014r. w ramach Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w naszym przedszkolu odbył się ZIELONY DZIEŃ. Tego dnia dzieci z grupy sześcioletnich , przybyły do przedszkola w zielonych strojach. Dzieci rozpoczęły dzień od zjedzenia pysznych, zdrowych  kanapek.

Po zebraniu sił przystąpiliśmy do dalszych działań. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat koloru zielonego, z czym nam się kojarzy, co może być zielone i dlaczego warto dbać o zieloną przyrodę która nas otacza. Następnie dzieci tworzyły zbiory zielonych warzyw i owoców. Po zabawie dzieci przystąpiły do pracy plastycznej, której zadaniem było wyklejanie zielonym papierem owocu lub warzywa. Wszystkie dzieci zajadały się zielonymi  pysznościami.Bal karnawałowy

opublikowane: 1 mar 2014, 10:42 przez Wojtek Wojciechowski

W piątek 21 lutego w oddziale przedszkolnym w Wymiarkach odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. W przerwie balu dzieci zajadały się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


Spacer do lasu

opublikowane: 1 mar 2014, 10:39 przez Wojtek Wojciechowski   [ zaktualizowane 1 mar 2014, 10:40 ]

Proces kształtowania umiejętności, wiedzy i świadomości człowieka rozpoczyna się z chwilą jego przyjścia na świat. Wiek przedszkolny, charakteryzujący się dużym skokiem intelektualnym w rozwoju dziecka, jest najlepszym okresem do wprowadzenia elementów edukacji ekologicznej, która powinna być kontynuowana w późniejszej nauce. Wszyscy ci, którzy mają kontakt z dziećmi i młodzieżą, powinni zdać sobie sprawę z tego, że są odpowiedzialni za kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody. Ekologia w przedszkolu nie jest czymś nowym. Poznawanie przyrody zawsze było obecne w planach i pracy pedagogicznej.  Dlatego dzieci w z oddziału przedszkolnego przystąpiły do programu „Kubusiowi przyjaciele natury” i dla zdrowia wybrały się na wycieczkę do lasu 19.02, była piękna pogoda, słuchaliśmy śpiewu ptaków, oraz odbyliśmy pogadankę na temat zachowania się w lesie.


Dzień Pluszowego Misia

opublikowane: 1 mar 2014, 10:34 przez Wojtek Wojciechowski   [ zaktualizowane 3 mar 2014, 12:29 ]

W poniedziałek, 02 grudnia 2013 r., w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W dniu tym najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się i  rozpoczęła się wesoła zabawa. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania, następnie każde dziecko zaprezentowało swojego misia przy śpiewie wybranej piosenki. Były także tańce z maskotkami, malowanie misia przy zasłoniętych oczach, oraz zabawa w łapanie mydlanych baniek. Zabawę przygotowała oraz przeprowadziła pani Anna Szymańska-Janus


Dzien Babci i Dziadka

opublikowane: 1 mar 2014, 10:25 przez Wojtek Wojciechowski

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Wymiarkach  zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 22 stycznia w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała impreza. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.


1-10 of 15