konkursy_zawody‎ > ‎

konkursy20172018

1.      Przedmiotowe konkursy Lubuskiego Kuratora Oświaty  z j. polskiego, matematyki, fizyki, historii, języka angielskiego, j. niemieckiego, chemii, biologii, geografii Lubuskiego Kuratora Oświaty

 Osiągnięcia : Finalista z języka polskiego Paweł Szkwir – klasa VIISP

 2.      XII Ogólnopolski Konkurs Historyczny – Na Apel Poległych Bohaterscy Synowie i Córy Ostatniego 100 lecia Naszej Ojczyzny ( konkurs pod patronatem MEN)

 Osiągnięcia : Tytuł Laureata Paweł Szkwir, Oskar Madera – klasa VII SP

 3.      Konkurs matematyczny: Kangur

Osiągnięcia: Wyróżnienie  Nikodem Malarczyk – Klasa III SP

 4.      Konkurs historyczny: Wielka ucieczka

 5.      Konkurs plastyczny w ramach innowacji .„Ojczyzna- znaczy wolność i niepodległość” – Najładniejszy kotylion

 6.      Konkurs z j. niemieckiego „ Fussball versteher” ( Instytut Goethego)

 7.      Bezpieczne wakacje z Lupo ( Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu)

 8.      Konkursy plastyczne:

  •  Orzeł Biały – duma narodowa,
  •  Mój zawód – Policjant,
  • Huta Szkła w Wymiarkach dawniej i dziś,
  •  Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
  •  Goście naszych karmników
  •  Czyste powietrze wokół nas
  •   Bezpiecznie na wsi mamy- wypadkom zapobiegamy
  •  Ptaki zimujące w Polsce
  •  Łowiectwo w oczach młodego obserwatora

9.      Konkursy biblioteczne: Recenzja ulubionej książki, Znajomość tradycji Świąt Bożego Narodzenia, Znajomość tradycji Świąt Wielkanocnych, Opowiadanie „ Lubię kiedy moja mama”

 10.  Konkurs gminny „ VI edycja konkursu wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pt. „Niepodległa Polska – Stulecie Odzyskania Niepodległości”


Zawody sportowe 2017/18

Ogólnopolski Finał w czwórboju lekkoatletycznym  NESTLE CUP w Warszawie  - Norbert Płoszajski   IV m w czwórboju la         -Ogólnopolskie Halowe Zawody ,,Lekkoatletyka dla Każdego w Toruniu : 

Norbert Płoszajski-  w skoku w dal ( m-ce VII) ,

Maciek Zyga -  biegu na 300m  (m-ce IV),  

Patryk Kamiński -w biegu na 60 m (m-ce V)  ,

Michał Korytko w rzucie piłką lekarską- ( II miejsce- srebrny medal )   

    - Ogólnopolski Finał,, Czwartków lekkoatletycznych" w Łodzi  

    -Patryk Kamiński - skok w dal 

   -Norbert Płoszajski- I w Toruniu :  I m-ce w   biegu na 60m na Międzynarodowym Mittingu Lekkoatletycznym  w Cottbus

 Finał wojewódzki:

          Halowy miting w la w Zielonej Górze                 

  7 medali: 2 złote i 1 srebrny Norberta Płoszajskiego, złoty medal Michała Korytko ( rzut p. lek.), Patryk Kamiński- złoty medal w biegu na 60m, Dawid Babiarz- srebrny medal w biegu na 60m, Bartek Pietrzak - srebrny medal w rzucie piłką lek.

 V m-ce w Finale LOM w unihokeju chłopców z gimnazjum

 

II m-ce w zawodach rejonowych w piłce ręcznej dziewcząt.

Comments