konkursy_zawody‎ > ‎

konkursy20162017

Konkursy przedmiotowe

Konkursy czytelnicze:

1.     Konkurs znajomości tradycji Świat Wielkanocnych

2.     Laurka dla mamy

3.     Koziołek Matołek

4.     Wielka Liga Czytelników

5.     Moje ulubione baśnie

 Konkursy plastyczne:

1.     Bezpiecznie na wsi

2.     Czyste powietrze wokół nas

3.     Mój dzielnicowy policjant

4.     Bezpieczne wakacje

5.     Bezpieczne zabawy

Konkursy historyczne:

1.     Wielka ucieczka ( Muzeum Stalag w Żaganiu) – konkurs rejonowy

2.     Rotmistrz Pilecki – bohater niezwyciężony – konkurs ogólnopolski

3.     Moja szkoła na Syberii – konkurs wojewódzki

4.     Tadeusz Kościuszko – niezłomny bojownik w walkach o niepodległość – konkurs ogólnopolski

 

Międzygminny konkurs wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego

Szkolny konkurs szachowy

Ogólnopolski konkurs literacki „Czytanie jest przygodą”

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Kangur”

Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro”

Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Festiwal Piosenki w Siecieborzycach

 

Osiągnięcia:

1.     Laureat konkursu przedmiotowego z historii – Paweł Szkwir klasa VI

2.     Laureat konkursu przedmiotowego z języka polskiego – Alicja Litwinowicz, klasa III gimnazjum

3.     Finalista konkursu przedmiotowego z języka polskiego – Paweł Szkwir, klasa VI

4.     III miejsce w Rejonowym Konkursie „Bezpiecznie z Lupo” ( konkurs wiedzowy o bezpieczeństwie)

5.     II miejsce w Rejonowym Konkursie Czyste powietrze wokół nas

( konkurs plastyczny) – Paulina Wójcik, grupa 6 latków

6.     Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego – etap rejonowy Patryk Kamiński, klasa II gimnazjum

7.     Konkurs Rejonowy historyczny „Wielka ucieczka”  - II miejsce drużynowo

 

                          Osiągnięcia sportowe

Szkoła podstawowa:

- Finał   ogólnopolskich zawodów NESTLE  CAP ( OLA)  w Toruniu  ( 02.09.16 - trójbój la)  II miejsce Norbert Płoszajski

- Halowe drużynowe zawody la w Toruniu ( N. Płoszajski, M. Zyga, i P. Kamiński)- trzech naszych uczniów reprezentowało nasze województwo. Drużyna zdobyła cztery złote medale w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji ogólnej  ; Patryk Kamiński uczeń kl III SP zajął na tych zawodach IV m w biegu na 300m

- IV m w finale ORLEN CUP w Łodzi w rzucie oszczepem- Norbert Płoszajski

- II m w finale wojewódzkim LA w czwórboju lekkoatletycznym w Zielonej górze i awans do finału ogólnopolskiego do Torunia ( 02.09.2017)- Norbert Płoszajski

-I miejsce w skoku w dal w czwartkach lekkoatletycznych i awans do finału ogólnopolskiego do Łodzi - Norbert Płoszajski

- I miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych w Drzonkowie – Patryk Kamiński

- IV miejsce w wojewódzkich biegach przełajowych w Drzonkowie – Dawid Babiarz

-  V miejsce w wojewódzkim biegu przełajowym w Drzonkowie - Maciej Zyga

 - I miejsce w skoku w dal na czwartkach lekkoatletycznych w Żarach i awans do finału ogólnopolskiego w Łodzi - Patryk Kamiński

  Gimnazjum:

- półfinał wojewódzki LOM  dziewcząt w p. ręcznej

-  I miejsce  w powiatowych rozgrywkach LOM  w unihokeju dziewcząt           

-I miejsce w powiecie i IV w rejonie w ramach LOM  w unihokeju  chłopców

- dwa złote medale w rzucie dyskiem i oszczepem Jakuba Korytki na LOM

- finał wojewódzki  LOM w rzucie dyskiem i oszczepem ( VI m)- Marcin Czernicki

Comments