aktualności‎ > ‎

wyniki konkursu

opublikowane: 5 cze 2018, 14:14 przez Wojtek Wojciechowski

VI edycja konkursu wiedzy i umiejętności z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pn. „Niepodległa Polska – Stulecie Odzyskania Niepodległości” – Wymiarki’2018.

W tym roku areną zmagań praktycznych był stadion gminny w Wymiarkach.    W dniach: 28 maja i 4 czerwca uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas siódmych szkół podstawowych: w Witoszynie oraz  im. Lotników Alianckich w Iłowej uczestniczyli w szóstej edycji konkursu wiedzy i umiejętności  z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. W pierwszym etapie z bardzo trudnym testem najlepiej poradzili sobie uczniowie: Miłosz Mesjasz ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej, który uzyskał 84% dobrych odpowiedzi oraz Aleksandra Ślecka ze Szkoły Podstawowej w Witoszynie – 77% dobrych odpowiedzi. W dniu 4 czerwca na uczestników praktycznej części konkursu czekała piękna letnia pogoda („żar lał się z nieba”) oraz Wojciech Olszewski – Wójt Gminy Wymiarki, który uroczyście rozpoczął konkurs podkreślając jego wyjątkowość z uwagi na doniosłą rocznicę, Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

Klasyfikacja końcowa:

 Dziewczęta:

1.     Aleksandra Ślecka (SP Witoszyn) – 207 pkt.

2.     Marcelina Mięka (SP Iłowa) – 203 pkt.

3.     Wiktoria Lechocka (SP Witoszyn) – 177,5 pkt.

4.     Zuzanna Dolińska (SP Witoszyn) – 165,5 pkt.

5.     Paulina Kuścik (SP Witoszyn) - 163 pkt.

6.      Zuzanna Guzewicz (SP Iłowa) – 160 pkt.

 Chłopcy:

 1.      Jakub Korytko (SP Witoszyn) – 204 pkt.

2.      Karim Hachani (SP Witoszyn) – 203,5 pkt.

3.      Mateusz Jurkiewicz (SP Witoszyn) – 188,5 pkt.

4.      Filip Kuros (SP Witoszyn) – 179 pkt.

5.      Krzysztof Dryjas (PG Iłowa) – 175,5 pkt.

6.       Kamil Klujew – (SP Iłowa) - 173 pkt.

 Najlepszymi ratownikami przedmedycznymi okazali się: Zuzanna Guzewicz (SP Iłowa) i Miłosz Mesjasz (SP Iłowa), który zajął w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce w kraju w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W walce o nagrody Inspektorów OC i ZK umiejętnościami strzeleckimi wykazali się: Marcelina Mięka (SP Iłowa) i Mateusz Jurkiewicz (SP Witoszyn). Nagrody oraz upominki wręczyli: Paweł Lichtański – Burmistrz Iłowej oraz Wojciech Olszewski – Wójt Gminy Wymiarki. Wszystkim   uczestnikom   gratulujemy   doskonałych   wyników   i dobrej zabawy.

Organizatorami konkursu byli: Urząd Miejski w Iłowej, Urząd Gminy Wymiarki, Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich w Iłowej, Szkoła Podstawowa  w Witoszynie.  Nagrody, upominki  dla uczestników ufundowane zostały przez: Gminę Wymiarki, Gminę Iłową.

Pyszny „regionalny” poczęstunek przygotowała niezastąpiona i niezawodna  w tej konkurencji Rada Rodziców SP w Witoszynie (wzorem Michelina przyznajemy kolejną gwiazdkę). Serdeczne podziękowania za możliwość przeprowadzenie konkursu kierujemy do: dyrekcji szkół, nauczycieli, Dowódcy oraz żołnierzom 34 BKPanc  z Żagania oraz pracownikom urzędów: miejskiego i gminy.

Całość konkursu uzupełnią warsztaty o zagrożeniach w sieci i hazardzie, które już 18 czerwca przeprowadzą w szkołach specjaliści z NZOZ „PROFIL” w Żarach dzięki wsparciu Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wymiarkach i Iłowej.

                                                                                  Organizatorzy

Comments