aktualności‎ > ‎

TRZYMAJ FORMĘ, BIEG PO ZDROWIE

opublikowane: 16 kwi 2021, 04:01 przez Wojtek Wojciechowski   [ zaktualizowane 16 kwi 2021, 04:04 ]

Jako szkoła przystąpiliśmy do dwóch Programów  organizowanych przez  Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w Żaganiu, Główny Inspektorat Sanitarny. Pierwszym programem kontynuowanym z poprzedniego roku szkolnego jest program TRZYMAJ FORMĘ

- celem tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków młodzieży szkolnej przez promocje zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o wolny wybór uczniów. Zajęcia dotyczące programu odbyły się   na lekcjach  WF w 6 klasie, w oparciu o materiały, z poprzedniego roku szkolnego, ponieważ przez pandemie wirusa mamy ograniczony dostęp do materiałów.  

Drugim programem jest   bieg PO ZDROWIE  także nadzorowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny  i także był kontynuowany z tamtego roku. Szkolnego z powodu pandemii nie było szkolenia dla nauczycieli i także dostęp do materiałów jest ograniczony .  Program opiera się o kampanie antynikotynową STOP PALENIU PAPIEROSÓW. Realizowany jest w klasach IV w całej Polsce. Założyłem  wspólnie z wychowawcą klasy IV realizację sześciu lekcji. Trzy z nich przeprowadziła wychowawczyni klasy 4, a kolejne trzy zostały przeprowadzone przeze  mnie na lekcjach WF. Po przeprowadzonych zajęciach i  zdobytej wiedzy uczniowie  przeprowadzili dyskusje odnośnie złego wpływu na jakość życia i zdrowia, które powodują papierosy. Uczniowie  wykonywali  też  plakaty o tematyce dotyczącej niszczenia zdrowia przez palenie papierosów, które zostaną wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Powyższe programy są realizowane co roku, ze względu na pandemię w tym roku szkolnym 2020/2021 był bardzo utrudniony dostęp do materiałów.  Praktycznie korzystaliśmy z materiałów z poprzedniego  roku szkolnego. 

Comments