aktualności‎ > ‎

Pasowanie na ucznia

opublikowane: 16 gru 2015, 11:22 przez Wojtek Wojciechowski

  Uroczyste pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Wymiarkach odbyło się 3 grudnia 2015 r. Pierwszoklasiści w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów z klasy VI, rodziców i zaproszonych gości zaprezentowali to, co już potrafią, czyli swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, wykazali się również  znajomością zasad zachowania się w szkole i na drodze oraz odpowiadali na różne trudne pytania. Mimo stresu, związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z debiutem.

  Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie, obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi oraz być dobrymi Polakami. Po czym dyrektor Beata Jadczak -Kustra symbolicznie wielkim ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w pamięci.
  Na pamiątkę  uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Po części oficjalnej dzieci i zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

  Jednak to nie był koniec atrakcji,  na pierwszaków czekały jeszcze konkurencje sportowe przygotowane przez starszych kolegów. Każdy pierwszak musiał pokonać tor przeszkód po zaliczeniu którego otrzymał nagrodę.

 Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu  miłych przeżyć  i wzruszeń.

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia przygotowały :

Agata Kuchmistrz – wychowawczyni klasy I

Wioletta Hoffman- wychowawczyni klasy VI

Comments