aktualności

KONKURS ZOSTAŃ W DOMU

opublikowane: 19 mar 2020, 03:28 przez Wojtek WojciechowskiZmiana terminu rekrutacji

opublikowane: 18 mar 2020, 07:02 przez Wojtek Wojciechowski   [ zaktualizowane 18 mar 2020, 07:05 ]

Szanowni Rodzice,

w związku z podjęciem ustawy z dnia  2 marca 2020 r. szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia  11 marca 2020 r. o zawieszeniu zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w szkołach placówkach oświatowych  informuję, że w postępowaniu rekrutacyjnym  

do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej  w Witoszynie  na rok szkolny 2020/2021, uległ zmianie termin postępowania rekrutacyjnego.

 

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem

COVID-19, proszę przesyłać dokumenty rekrutacyjne na adres    mail: wymiarki@szkola.wp.pl w formie skanów lub fotografii dokumentów.

ZARZĄDZENIE NR 0050/27/2020 Wójta Gminy Wymiarki z dnia 17 marca 2020 roku zmieniające Zarządzenie nr 0050/5/2020 Wójta Gminy Wymiarki z dnia 27 stycznia 2020 w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz posterowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Witoszynie.

ZARZĄDZENIE

NOWY HARMONOGRAM

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem

opublikowane: 16 mar 2020, 03:50 przez Wojtek Wojciechowski

Aby uzyskać dodatkowy zasiłek, należy wypełnić specjalnie przygotowane przez ZUS oświadczenie o zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem. ZUS zapewnia, że nie jest potrzebny wniosek Z-15A. Pracownik powinien go dostarczyć swojemu pracodawcy, zleceniobiorca – swojego zleceniodawcy, czyli płatnikowi składek. Z kolei osoba prowadząca działalność gospodarczą - wysyła bezpośrednio do ZUS. Warto się jednak zastanowić, czy we wniosku podać łączny czas opieki nad dzieckiem - od 16 do 22 marca, czy wyłączyć z tego okresu dni, w których nie pracujemy, np. sobotę i niedzielę lub dziecko miało zapewnioną opiekę.
Wzór oświadczenia i szczegółowe informacje są na stronie ZUS

Komunikat dotyczacy zawieszenia zajęć lekcyjnych

opublikowane: 11 mar 2020, 07:41 przez Wojtek Wojciechowski

KOMUNIKAT

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W WITOSZYNIE

z dnia 11 marca 2020r.

 

 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszynie informuje ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci, zajęcia zostają zawieszone od 12 marca 2020r. do dnia 25 marca 2020r.

W szczególnych, wyjątkowych sytuacjach szkoła zapewni opiekę 12 i 13 marca 2020r. W tych dniach autobus szkolny rano kursuje bez zmian, natomiast godziny powrotów mogą ulec zmianie.

Proszę  śledzić dziennik Librus, mogą pojawiać się nowe wytyczne i nowe informacje.

                                              

                                                                  Dorota Maszkowska

                                                        Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                                     w Witoszynie

Komunikat dotyczący zamknięcia hali sportowej

opublikowane: 11 mar 2020, 07:40 przez Wojtek Wojciechowski

KOMUNIKAT

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W WITOSZYNIE

z dnia 11 marca 2020r.

 

 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszynie informuje ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i młodzieży hala sportowa będzie nieczynna w dniach od 12 do 25 marca 2020r.

Wszystkie treningi zostają odwołane.

                                                                                                                 Dorota Maszkowska

                                                        Dyrektor Szkoły Podstawowej

             w Witoszynie

WAŻNE INFORMACJE MEN

opublikowane: 11 mar 2020, 07:33 przez Wojtek Wojciechowski

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Nowy plan lekcji

opublikowane: 9 lut 2020, 04:40 przez Wojtek Wojciechowski

Od 10 lutego 2020 roku obowiązuje nowy plan lekcji. Proszę o sprawdzenie pod linkiem plan lekcji.

TURNIEJ HALOWY PRZEWÓZ 2020

opublikowane: 3 lut 2020, 11:58 przez Wojtek Wojciechowski

W dniu 29 stycznia 2020 roku, w szkole podstawowej Przewozie odbył się kolejny Międzygminny Turniej Szkół Podstawowych. Zgodnie z ubiegłoroczną umową przyjęliśmy zaproszenie z zaprzyjaźnionej Gminy Przewóz i równo o godz. 10.00 w pięknych koszulkach (projekt Dorota Maszkowska), dobrych humorach stanęliśmy w gotowości do dobrej zabawy.

Uczniowie wzięli udział w turnieju szachowym, piłki nożnej oraz ręcznej o Puchary Wójtów: Pana Mariusza Strojnego z Przewozu oraz Pana Lecha Miszewskiego z Wymiarek.

Klasyfikacja turnieju szachowego:

1.   Bartosz Pietrzak

2.   Konrad Klisowski

3.   Łukasz Klisowski

4.   Tomasz Homa

Cieszy rozwój talentu Bartka, który w ubiegłym roku był drugi.

         Rozgrywki drużynowe zdominowały drużyny gospodarzy, ale nasi pozostawili po sobie dobre wrażenie i nadzieje na dobre wyniki w przyszłości. Nieoczekiwanie w meczu towarzyskim piłki ręcznej zadebiutowała utalentowana piłkarka 😉 Pani Dyrektor.  Postawa godna podziwu i naśladownictwa. Zaprezentowała szereg udanych zagrań w obronie, kluczowych podań w ataku oraz dużą siłę rzutu i celnością. Skuteczność niesamowita, prawie każdy rzut trafiał w… bramkarkę 😊.    

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali: Lech Miszewski – Wójt Gminy Wymiarki, Mariusz Strojny – Wójt Gminy Przewóz,   oraz Pani Dorota Maszkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Witoszynie. Komisję sędziowską tworzyli Państwo: Jacek Lisiecki – Sędzia Główny i prowadzący imprezę (SP Przewóz), Wioletta Hoffman (SP Witoszyn), Ewa Pulikowska (SP Przewóz) oraz Jacek Pulikowski (UG Wymiarki). W trakcie turnieju energię uzupełnialiśmy poczęstunkiem przygotowanym przez Rade Rodziców oraz pracownice Szkoły Podstawowej w Przewozie.  Nagrody i puchary zawdzięczamy Wójtom Gmin. Sprawne przeprowadzenie imprezy zawdzięczamy pracownikom SP        w Przewozie i UG Przewóz. Bezpiecznie i szczęśliwie do Przewozu woził nas kierowca gimbusa Pan Stefan.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju serdecznie dziękujemy. W przyszłym roku   spotykamy się w Witoszynie.
Film z turnieju

Było wesoło, zabawnie i strasznie

opublikowane: 3 lis 2019, 06:23 przez Wojtek Wojciechowski


1-10 of 162